Skip to main content

طراحی سایت در شیراز

برای ورود به دنیای وب و همچنین بازار کسب و کار باید بهتر و بیشتر با این دنیا آشنا بود. طراحی سایت، اصول و روش های ایجاد وب، اصطلاحات آن و بسیاری موارد دیگر را باید شناخت و انجام داد تا در این راه به موفقیت رسید. به خاطر داشته باشید که طراحی سایت خود را به افراد حرفه ای بسپارید که دارای کار قوی و پشتیبانی تمام مدت باشد.
قدم های اول در طراحی وب سایت
اولین قدم در این کار، انتخاب نام مناسب با مشخصه دو بخشی بودن است. در واقع قسمت اول نام و قسمت دوم حوزه آن(.com، .net، .ir، .edu) را مشخص خواهد کرد. شما می توانید هر یک از این بخش ها را به صورت دلخواه و به انتخاب خود به ثبت برسانید. در این راستا باید به آدرس سایت و همچنین هاست و سرور میزبان نیز توجه لازم را داشته باشید.

انواع طراحی سایت
به شکل کلی و از لحاظ کاربرد و کدنویسی می توان آن را به گونه زیر تقسیم بندی کرد:
سایت های استاتیک
سایت های داینامیک
سایت های فلش
1- سایت های استاتیک(ثابت):
در واقع سایت هایی هستند که تک کاربره بوده و تنها با کمک کد زدن و یک فرد به عنوان برنامه نویس می توان محتوای داخل سایت را تغییر داد. البته این سایت ها به دلیل محدودیت ها و مشکلات فراوان، امروزه بسیار محدود شده اند. در این سیستم کاربران سایت را می توانند ببینند اما با مدیر هیچ ارتباط و یا تعاملی ندارند.
2- سایت های داینامیک(پویا):
این نوع از سایت ها بیشتر مورد توجه قرار دارند و کاربران برای استفاده بیشتر به این نوع سایت تمایل دارند. این مدل با کمک پنل کاربری و با کمک چند کاربر مدیریت شده و می توان از این طریق مطالب را در آن تغییر داد. سایت های فروشگاهی، شخصی، شرکتی و بسیاری از سایت ها از این دسته می باشند. در این سایت ها افراد می توانند نظرات خود را گذاشته و در تعامل باشند و مدیر آن حتی با دانش کم در این زمینه نیز می تواند به اداره سایت بپردازد.
3- سایت های فلش:
این نوع از طراحی طرفداران خاص خود را داشت که در آن طراحی توسط نرم افزارهای خاص انجام می شد. به راحتی می توان این نوع از سایت را طراحی کرد و مخاطبان را به دلیل داشتن عناصر بصری جذاب، به سمت خود می کشاند. اما ایراد بزرگ این روش این است که موتورهای جستجو محتواهای این سایت ها را نمی توانند تشخیص دهند.

Leave a Reply

Call Now Button